Ήττα με παράπονα για τον Θησέα

31/10/2021 - 18:02 Τελευταία τροποποίηση στις 31/10/2021 - 21:15

Την ήττα με 54-61 γνώρισε Θησέας από του Αιγέα Χίου σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Νεάπολης για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 γυναικών.

Tο παιχνίδι καθ όλη την διάρκεια ήταν ντέρμπι και αυτό φαίνεται από την έκβαση του σκορ στα δεκάλεπτα. Οι γηπεδούχοι ήταν συνέχεια πίσω στο σκορ, ενώ προηγήθηκε με 5 πόντους προς το τέλος του 3ου δεκάλεπτου, όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει για πολύ την διαφορά και έτσι γνώρισε την δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι άνθρωποι του Θησέα ωστόσο διαμαρτύρονται εντόνως για την διαιτησία των Παπανικολάου-Τσαούση και κυρίως για τα σφυρίγματα του Παπανικολάου που είχαν ως αποτέλεσμα τις έντονες διαμαρτυρίες του coach Αλμπάνη, οι οποίες οδήγησαν στην αποβολή του 7 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Η ομάδα της Παναγιούδας τις επόμενες μέρες μάλιστα θα αποστείλουν επιστολή διαμαρτυρίας τόσο στην ΕΟΚ όσο και στην ΚΕΔ.

Τα δεκάλεπτα: 7-12,18-18,16-18,13-13

Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Κωστάκη 1, Νάκη 15(3), Κατσούρη Μ. 6(1), Στυλιανίδου 9, Αλασχκάρ 2, Σαϊτάνη 9, Κούση, Καρακλά, Δήμου 4, Ταμπάκου 8

Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 8(1), Δάνδουλα 7, Παντζή, Γιαμαλίδου, Παπαδοπούλου 4, Ατσαβέ 7(1), Άγκο 6, Ιωάννου, Μυλωναδάκη Κοματσιούλη 26(5), Σβορώνου 3