Ξεκίνημα με νίκη για Παπάδο

18/10/2020 - 19:44 Τελευταία τροποποίηση στις 18/10/2020 - 19:44

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ο Παπάδος Γέρας, επιστρέφοντας μετά από χρόνια στις εθνικές κατηγορίες.

Η ομάδα της Λέσβου επικράτησε του ΦΟ Βροντάδου με 65-56, στο «ντέρμπι» του Βορείου Αιγαίου, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκο Ψημίτη, που οδήγησε στη νίκη τους Γεραγώτες πετυχαίνοντας 26 πόντους.

Ο Παπάδος ξεκίνησε δυνατά το ματς και πήρε από νωρίς διψήφια διαφορά, προηγούμενος στο τέλος του πρώτου 10λεπτου 20-10. Ωστόσο οι Χιώτες αντέδρασαν, μειώνοντας στην ανάπαυλα σε 32-30. Οι παίκτες του Γιώργου Καραμβάλη βρήκαν λύσεις στην επίθεση και διατήρησαν ο προβάδισμα στην τρίτη περίοδο (54-48), φτάνοντας στο τελικό 65-56 που τους χάρισε και το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα του φετινού πρωταθλήματος.