Πρώτη θέση για τον Ζούρο στο Πανελλήνιο Κύπελλο "Γ. Βόλαρης"

28/11/2022 - 17:21 Τελευταία τροποποίηση στις 28/11/2022 - 17:41

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ζούρος-Καρδάτος Κωνσταντίνος στο Πανελλήνιο Κύπελλο Tae Kwon Do που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 26-27 Νοεμβρίου στο ΣΕΦ.

Ο αθλητής του ΑΣ Tae Kwon Do Μυτιλήνης, μετά την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο Διεθνές πρωτάθλημα G2 στη Ρουμανία, έφτασε σε άλλη μια επιτυχία, ανεβαίνοντας ξανά στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στο Κύπελλο "Γ. Βόλαρης". Ο Μυτιληνιός αθλητής αγωνίστηκε στην κατηγορία -87 κιλά και έφτασε στον τελικό, αποκλείοντας 4 αθλητές.  Στην ίδια κατηγορία, την δεύτερη θέση πήρε ο Ερρίκος Τριανταφύλλου του Α.Σ.Ν Ιωνίας, ενώ την τρίτη θέση κατέκτησαν ο Βύρωνας Λέκα του ΑΣ Θεαγένηw Καλλιθέας και ο Γιώργος Παύλου του ΑΣ Σπάρτακος Βριλησσίων.

Επίσης, από τον σύλλογο της Μυτιλήνης αγωνίστηκαν ο Κωσταντίνος Σουβατζόγλου ο οποίος έφτασε μέχρι την 8αδα, ενώ οι αθλητές Ανδρέας Κοντονίκας και Παναγιώτης Σέντας αποκλείστηκαν από την πρώτη φάση.